Please update your Flash Player to view content.

1. Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa.

2. W ostatnim tygodniu maja zapraszamy na nabożeństwa majowe o g. 17.15 połączone z koronką do Miłosierdzia Bożego i suplikacjami w int. powstrzymania epidemii i o deszcz oraz z nowenną do Ducha Św. Przypominamy też, że naszym w kościele podczas liturgii mogą być 62 osoby, a na zewnątrz bez ograniczeń zachowując bezpieczną odległość 2m. W kościele prosimy zajmować tylko te miejsca, które są oznaczone kolorową kartą z numerem.

3. Zachęcamy, zwłaszcza dzieci i młodzież, do przyjęcia sakramentu pokuty w kościelnych konfesjonałach z obowiązkową maseczką na ustach i nosie – tym bardziej, że powoli kończy się okres wielkanocny. Okazja do spowiedzi jest rano przed Mszą św. od g. 6.00 i wieczorem od g. 17.00. Natomiast Komunię św. prosimy, by przyjmować postawie stojącej i na rękę; osoby przyjmujące do ust prosimy, by podchodziły na końcu.

4. Biskup Opolski do odwołania przedłuża dyspensę ogólną od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej dla wszystkich wiernych przebywających na terenie Diecezji Opolskiej w niedziele i dni świąteczne.

5. Informujemy, że w I sobotę czerwca udamy się z posługą sakramentalną do osób starszych i chorych w naszej parafii, ale wyłącznie na ich wyraźną prośbę i za zgodą ich najbliższych, z zachowaniem środków ostrożności w postaci maseczki. Prosimy, by taką osobę zgłosić w zakrystii albo telefonicznie. Dotychczasowa stała lista nie obowiązuje. Informujemy też, że posługa nadzwyczajnych szafarzy wobec chorych dalej pozostaje zawieszona.

6. We wtorek przypada Dzień Matki. Nabożeństwo majowe i Msza św. wieczorna w int. żyjących i zmarłych matek. Prosimy, by przynieść ze sobą jedną czerwoną różę, którą złożymy Matce Bożej idąc wokół ołtarza. Tego dnia przypada także 8 rocz. święceń kapłańskich ks. Artura. Msza św. wieczorna będzie również w Jego intencji. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

7. W sobotę nabożeństwo majowe będzie połączone z Wigilią Zesłania Ducha Św. Zapraszamy na modlitewne czuwanie, które rozpocznie się o g. 20.00, a zakończy Apelem Jasnogórskim o g. 21.00. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

8. Nasze miasto organizuje zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Zbiórka odbędzie się w sobotę w g. 8.00 – 15.00 obok hipermarketu E. Leclerc.

9. „Bóg zapłać” za ofiary składane w kościele i te przelewane na konto naszej parafii. Dzisiejsza kolekta jest jałmużnę postną z całego roku, którą przekażemy Ks. Biskupowi na dzieła miłosierdzia w naszej diecezji. W przyszłą niedzielę kolekta na opłacenie bieżących rachunków parafii.

10. Prasa katolicka jest wyłożona na stoliku z tyłu kościoła. Zachęcamy do lektury.