Please update your Flash Player to view content.

1. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. O g. 17.15 ostatnie nabożeństwo majowe z modlitwą do Ducha Św. Zapraszamy do udziału.
2. Jutro przypada II Święto Zesłania Ducha Świętego – NMP Matki Kościoła – dodatkowa Msza św. w int. żyjących i zmarłych Parafian o g. 9.00, a po niej rozpoczęcie całodziennej adoracji Najśw. Sakramentu. O 15.00 będzie Koronka do Miłosierdzia Bożego i okazja do spowiedzi św. do g. 16.00. Ramowy porządek adoracji podajemy w Liście Parafialnym, w gablocie i na stronie internetowej.

3. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Czwartek jest jednocześnie Świętem Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Msza św. z nabożeństwem za powołanych i o powołania o g. 8.00. W piątek o 6.30 Msza św. w int. czcicieli NSPJ, a o 18.00 zbiorowa do Miłosierdzia Bożego. W sobotę o g. 5.50 różaniec wynagradzający, po nim Msza św. i Godzinki. Wieczorem o 17.30 różaniec Róż Różańcowych, a o 18.00 Msza św. w int. Róż Różańcowych.
4. Z racji nowego miesiąca i kończącego się okresu wielkanocnej Komunii św. zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty. Okazja do spowiedzi od poniedziałku do soboty od 17.00 – 18.00. W tym czasie będzie adoracja Najśw. Sakramentu w int. ustania epidemii i o nowe powołania. O 17.45 będziemy odmawiać litanię do NSPJ.
5. W sobotę udamy się z posługą sakramentalną do osób starszych i chorych w naszej parafii, ale wyłącznie na ich wyraźną prośbę i za zgodą ich najbliższych, z zachowaniem środków ostrożności w postaci maseczki. Prosimy, by taką osobę zgłosić w zakrystii albo telefonicznie. Dotychczasowa stała lista nie obowiązuje.
6. Chcemy również poinformować, że w tym roku ze względu na obostrzenia związane z epidemią i ograniczenie ilości osób mogących wziąć udział w procesji, nie będziemy organizować tradycyjnej procesji Bożego Ciała, ale po każdej Mszy św. będzie procesja eucharystyczna wokół naszego kościoła.
7. Rodziców z trójek klasowych dzieci I komunijnych zapraszamy na spotkanie w środę po Mszy św. wieczornej do salki.
8. Biskup Opolski w nowym dekrecie znosi dyspensę ogólną od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej dla wszystkich wiernych przebywających na terenie Diecezji Opolskiej w niedziele i dni świąteczne. Z dyspensy nadal mogą korzystać trzy kategorie osób: (1) osoby w podeszłym wieku, (2) osoby z objawami, które mogłyby sugerować zakażenie koronawirusem, jak np. katar, kaszel, gorączka) oraz (3) ci, którzy odczuwają wzmożoną obawę przez zakażeniem. Pozostałym wiernym życzliwie przypominamy o obowiązku uczestniczenia we Mszy św. w niedziele i święta nakazane i serdecznie do kościoła zapraszamy.
9. Po renowacji wróciły do naszego kościoła już wszystkie kinkiety. „Bóg zapłać” za ofiary składane w kościele i te przelewane na konto naszej parafii. Dzisiejsza kolekta jest na opłacenie bieżących rachunków parafii, a w przyszłą niedzielę na potrzeby Seminarium w Opolu i Kurii Diecezjalnej.
10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i List Parafialny. Gazetki są u ministrantów przed kościołem.