Please update your Flash Player to view content.

1. Dziś XI Niedziela Zwykła. O g. 17.15 zapraszamy na nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa z procesją eucharystyczną wokół kościoła.

2. W kolejne dni od g. 17.15 będzie adoracja Najśw. Sakramentu, o 17.30 litania do NSPJ i suplikacje, a 17.45 procesja wokół kościoła. Zapraszamy do udziału w procesjach zwłaszcza dzieci przygotowujące się I spowiedzi i Komunii św. oraz dziewczynki sypiące kwiaty. Na zakończenie eucharystycznych procesji – w czwartek, zostaną poświęcone wianki, kwiaty i zioła.

3. W piątek przypada Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa, która jest zarazem dniem diecezjalnego dzieła modlitwy w int. kapłanów OREMUS. O g. 6.30 Msza św. w int. czcicieli Serca Jezusowego, a od 17.00 adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi.

4. Młodzież zapraszamy w piątek o godz. 19.30 do sali audiowizualnej na film, a w sobotę o godz. 20.00 na czuwanie, które tym razem odbędzie się w kościele NSPJ.

5. W sobotę będziemy obchodzić wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. O g. 9.00 będziemy u nas pielgrzymka z Samborowic.

6. Również w sobotę odbędzie się w kościele katecheza dla dzieci I komunijnych: kl. IIIa i dzieci spoza SP 18 o g. 10.30, kl. IIIb o g. 11.30, a kl. IIIC o g. 12.30. W tygodniu po 21 czerwca odbędą się spotkania dla kandydatów do bierzmowania.

7. W przyszłą niedzielę Słowo Boże będzie nam głosił ks. Marcin Jaśkowski – tegoroczny neoprezbiter pochodzący z Ostroga. Po Mszach św. będzie udzielał błogosławieństwa prymicyjnego.

8. „Bóg zapłać” za złożoną dziś ofiarę na potrzeby naszej parafii. Dziś jeszcze po Mszy św. zbiórka do puszek na Wydział Teologiczny w Opolu. W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby naszej parafii, natomiast po Mszach św. odbędzie się kwesta do puszek, na odbudowę spalonego dachu domu rodziny z Tworkowa.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gość Niedzielny, kolejny numer Małego Gościa Niedzielnego i List Parafialny. Gazetki są u ministrantów przed kościołem.

10. Dziękujemy naszemu Rezydentowi ks. Joachimowi, który kończy pobyt w naszej parafii. „Bóg zapłać” za posługę w konfesjonale, sprawowanie Eucharystii i głoszone Słowo Boże, a także za opiekę nad wspólnotą Żywego Różańca. Życzymy ks. Joachimowi zdrowia i duszpasterskiego zapału na nowej placówce.