Please update your Flash Player to view content.

1. Dziś XII Niedziela Zwykła. O g. 17.15 zapraszamy na nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa. Witamy w naszej parafii ks. Marcina Jaśkowskiego – neoprezbitera, który głosi nam Słowo Boże, a po Mszy św. będzie udzielał prymicyjnego błogosławieństwa.
2. W dni powszednie adoracja Najśw. Sakramentu będzie od g. 17.00. O 17.45 litania do NSPJ i suplikacje. Różaniec przed Mszą św. wieczorną prosimy rozpoczynać o 17.15. Podczas adoracji będzie okazja do spowiedzi. Bardzo prosimy, by dzieci i młodzież przed wakacjami skorzystali z Sakramentu Pokuty.

3. We wtorek przypada Dzień Ojca, a w środę uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. W środę wieczorna Eucharystia będzie za + proboszcza o. Adama Krawca w 33 rocz. śmierci. Zapraszamy do udziału.
4. W piątek dzieci i młodzież szkolna kończą rok szkolny i katechetyczny. Zapraszamy do udziału we Mszy św. dziękczynnej – dzieci wraz z rodzicami o g. 16.45, a młodzież o 19.30. Podczas Mszy św. o 16.45 zostaną poświęcone książeczki Droga do nieba i przekazane dzieciom I komunijnym.
5. W sobotę przybędą do naszego sanktuarium pielgrzymki: o g. 8.00 z Bojanowa, o 10.00 z Bieńkowic, a o 16.00 z parafii Św. Mikołaja. Natomiast o godz. 12:00 ostatnia zbiórka LSO przed wakacjami.
6. W tym tygodniu odbędą się spotkania formacyjne dla kandydatów do Bierzmowania z obu grup: w poniedziałek kl. VI, we wtorek kl. VII, w środę kl. I ponadpodstawowa, a w czwartek kl. VIII. Spotkania odbędą się w kościele o g. 18.40. Na spotkanie kandydaci przynoszą dzienniczki z aktualnymi wpisami udziału we Mszy św. i potwierdzoną miesięczną spowiedzią.
7. W przyszłą niedzielę na Górze św. Anny odbędzie się stanowa pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców. Msza św. w Grocie Lourdzkiej o g. 10.00. Uczestniczących obowiązują maseczki.
8. W związku z nadzwyczajną sytuacją związaną z epidemią i zaplanowaną w sierpniu Pieszą Pielgrzymką Opolską na Jasną Górę Ks. Biskup Ordynariusz kieruje do nas komunikat, który publikujemy na stronie parafialnej i w naszej gazetce.
9. W przyszłą niedzielę, na początku wakacji i czasu urlopowego, będziemy modlić się w int. kierowców oraz o szczęśliwe i bezpieczne podróże, a po Mszach św. poświęcimy nasze pojazdy. W podzięce za szczęśliwie przejechane kilometry zachęcamy, by złożyć ofiarę do puszki na środki transportu dla misjonarzy naszej opolskiej diecezji.
10. Dzieci, które przez W. Post zbierały ofiary do skarbonek Caritas prosimy o przyniesienie skarbonek do zakrystii w piątek na Mszę na zakończenie roku szkolnego albo w przyszłą niedzielę.
11. Informujemy, że w tym roku odpusty w naszym raciborskim sanktuarium będą: 5 lipca, 15 sierpnia i 6 września.
12. „Bóg zapłać” za złożoną dziś ofiarę na potrzeby naszej parafii. Dziś jeszcze po Mszy św. kwesta do puszek, na odbudowę spalonego dachu domu rodziny z Tworkowa. W przyszłą niedzielę kolekta na pokrycie bieżących rachunków parafii. Zachęcamy również do złożenia ofiary na ręce ks. Marcina przy okazji otrzymania błogosławieństwa prymicyjnego.
13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gość Niedzielny, kolejny numer Małego Gościa Niedzielnego i List Parafialny. Gazetki są u ministrantów przed kościołem.