Please update your Flash Player to view content.

1. Dziś w XIII niedzielę zwykłą modlimy się w int. kierowców oraz o szczęśliwe i bezpieczne podróże, a po Mszach św. święcimy nasze pojazdy. W podzięce za szczęśliwie przejechane kilometry zachęcamy, by złożyć ofiarę do puszki na środki transportu dla misjonarzy naszej opolskiej diecezji.
2. Dziś jeszcze nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa o g. 17.15. Serdecznie zapraszamy.

3. W poniedziałek przypada Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. Dodatkowa Msza św. o g. 9.00.
4. We wtorek od g. 8.00 odwiedzimy z posługą sakramentalną naszych seniorów i chorych. Prosimy ich zgłosić w zakrystii albo telefonicznie. Następne odwiedziny we wrześniu.
5. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek wieczorna Msza św. w int. kapłanów naszej parafii i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, po Mszy św. nabożeństwo o powołania; w piątek rano Msza św. w int. czcicieli NSPJ, a wieczorem Msza św. zbiorowa do Miłosierdzia Bożego, zaś w sobotę o 5.50 różaniec wynagradzający, o 6.30 Msza św., a po niej Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Zapraszamy do udziału.
6. W przyszłą niedzielę w naszym kościele będzie I odpust parafialny ku czci Nawiedzenia NMP. Msze św. przy ołtarzu polowym o g. 9.30 i suma o 11.00. Zapraszamy Parafian i Gości na naszą Maryjną Uroczystość. Z racji nowego miesiąca i odpustu zapraszamy do Sakramentu Pokuty. Spowiedź codziennie pół godziny przed Mszą św., ponadto w piątek i w sobotę podczas adoracji Najśw. Sakramentu od godz. 17.00 – 18.00.
7. Informujemy, że od przyszłej niedzieli i przez cały okres wakacji nie będzie Mszy św. o godz. 12.30, zaś kancelaria parafialna będzie czynna od poniedziałku do piątku od 8.00 – 9.00 oraz po wieczornej Mszy św. do g. 19.00, w soboty od 8.30 – 10.00, a w czwartek będzie nieczynna.
8. W sobotę o g. 10.00 będziemy gościć w naszym sanktuarium pielgrzymkę z parafii Łany.
9. Dzieci, które przez W. Post zbierały ofiary do skarbonek Caritas prosimy o przyniesienie skarbonek do zakrystii.
10. „Bóg zapłać” za złożoną dziś ofiarę na potrzeby naszej parafii. W ubiegłą niedzielę na odbudowę spalonego dachu domu rodziny z Tworkowa zebraliśmy 3368zł (przekazaliśmy 3500zł). W przyszłą niedzielę kolekta odpustowa na potrzeby naszej parafii.
11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gość Niedzielny, kolejny numer Małego Gościa Niedzielnego i List Parafialny. Gazetki są u ministrantów przed kościołem.

Drodzy Parafianie! Trwający czas epidemii zmusza nas nadal do respektowania pewnych ograniczeń i reżimów, zawartych m.in. w dekrecie Biskupa Opolskiego z 28 maja br. Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa podczas w liturgii w kościele, przy spowiedzi i przychodzącym do kancelarii parafialnej. Wiernych przebywających na zewnątrz obowiązuje zasada dystansowania się. Potraktujmy to nie tylko jako obowiązek, ale także jako wyraz miłości i szacunku dla bliźniego. Szanujmy nawzajem swoje obawy i ostrożność, nawet jeśli w innych przestrzeniach bywają one lekceważone. Nadal prosimy o zachowanie odpowiedniego porządku przy przystępowaniu do Komunii św. Niech najpierw podchodzą wierni, którzy pragną przyjąć ją na rękę, a następnie chcący przyjąć ją do ust. Przypominamy też, że przyjmujący Komunię św. na rękę powinni spożyć ją przed odejściem od ołtarza.