Please update your Flash Player to view content.

1. Dziś XV niedziela zwykła. Po południu o 17.15 zapraszamy na niedzielne nieszpory.

2. W poniedziałek przypada Dzień Fatimski. Od g. 17.00 dwie części różańca i okazja do spowiedzi; o 18.00 Msza św., a po niej część radosna różańca i procesja fatimska wokół murów naszego sanktuarium.

3. W środę po Mszy św. wieczornej nowenna do MB Raciborskiej.

4. W czwartek przypada wspomnienie NMP z Góry Karmel (MB Szkaplerznej).

5. Informujemy, że w tym roku zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Opolską na Jasną Górę są w parafii NSPJ w Raciborzu. Grupa „niebieska” z naszej parafii i parafii NSPJ idzie jeden odcinek drogi Ujazd – Żędowice w dn. 19 sierpnia.

6. Od piątku w naszej parafii rozpocznie miesięczną posługę neoprezbiter ks. Szymon Supel, który w przyszłą niedzielę będzie głosił Słowo Boże, a po Mszach św. będzie udzielał błogosławieństwa prymicyjnego.

7. W sobotę o g. 19.30 Parafia NSPJ w Raciborzu zaprasza na „Wieczór uwielbienia”. Natomiast kino „Bałtyk” zaprasza na projekcję filmu „Najświętsze Serce”. Seans w sobotę i w niedzielę o g. 15.30.

8. „Bóg zapłać” za złożoną dziś kolektę na potrzeby Seminarium Duchownego w Opolu i Kurii Diecezjalnej. W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby naszej parafii.

9. Polecamy czasopisma: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i List Parafialny. W zakrystii: Różaniec i Anioł Stróż oraz „Drogi do nieba” z dużym i małym drukiem.

10. Przypominamy, że nasza parafialna biblioteka jest w lipcu czynna o zwykłych porach, a więc w czwartki 17.00 – 18.00 i w niedzielę 9.00 – 9.30.

 

Drodzy Parafianie! Trwający czas epidemii zmusza nas nadal do respektowania pewnych ograniczeń i reżimów, zawartych m.in. w dekrecie Biskupa Opolskiego z 28 maja br. Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa podczas w liturgii w kościele, przy spowiedzi i przychodzącym do kancelarii parafialnej. Wiernych przebywających na zewnątrz obowiązuje zasada dystansowania się. Potraktujmy to nie tylko jako obowiązek, ale także jako wyraz miłości i szacunku dla bliźniego. Szanujmy nawzajem swoje obawy i ostrożność, nawet jeśli w innych przestrzeniach bywają one lekceważone. Nadal prosimy o zachowanie odpowiedniego porządku przy przystępowaniu do Komunii św. Niech najpierw podchodzą wierni, którzy pragną przyjąć ją na rękę, a następnie chcący przyjąć ją do ust. Przypominamy też, że przyjmujący Komunię św. na rękę powinni spożyć ją przed odejściem od ołtarza.