Please update your Flash Player to view content.

1. Dziś XVI niedziela zwykła. Po południu o 17.15 zapraszamy na niedzielne nieszpory.

2. Od piątku jest z nami neoprezbiter ks. Szymon Supel, który przez najbliższy miesiąc będzie w naszej parafii posługiwał. Dziś głosi Słowo Boże, a po Mszach św. będzie udzielał błogosławieństwa prymicyjnego. Życzymy ks. Szymonowi Bożego błog. i opieki Matki Bożej.

3. Dziś jeszcze w kinie „Bałtyk” o g. 15.30 projekcja filmu „Najświętsze Serce”.

4. W poniedziałek przypada wspomnienie Bł. Czesława, patrona naszej diecezji, w środę święto Św. Marii Magdaleny, w sobotę święto Św. Jakuba, Apostoła, a w niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Św. Anny, głównej patronki naszej diecezji. Na Górze Św. Anny będą uroczystości odpustowe. Suma w grocie lurdzkiej o g. 11.00. W naszym kościele Msza św. w int. Róży Różańcowej Św. Anny o g. 9.30.

5. W środę po Mszy św. wieczornej nowenna do MB Raciborskiej.

6. Przypominamy, że w tym roku zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Opolską na Jasną Górę są tylko w parafii NSPJ w Raciborzu. Grupa „niebieska” z naszej parafii i parafii NSPJ idzie jeden odcinek drogi z Ujazdu do Żędowice w dn. 19 sierpnia.

7. W przyszłą niedzielę będziemy gościć Ojca Oblata Maryi Niepokalanej, który będzie głosił Słowo Boże. Po Mszach św. będzie można wesprzeć misyjną działalność Ojców Oblatów zakupując misyjny kalendarz.

8. „Bóg zapłać” za złożoną dziś kolektę na potrzeby naszej parafii. W przyszłą niedzielę kolekta na opłacenie bieżących rachunków parafii.

9. Polecamy czasopisma: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i List Parafialny. W zakrystii książeczki „Drogi do nieba” z dużym i małym drukiem.

10. Przypominamy, że nasza parafialna biblioteka jest w lipcu czynna o zwykłych porach, a więc w czwartki 17.00 – 18.00 i w niedzielę 9.00 – 9.30.