Please update your Flash Player to view content.

1. Dziś uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy św. jak w niedzielę, nie będzie jednak Mszy św. o g. 13.30.

2. W związku z decyzją rządu o zamknięciu cmentarzy w najbliższych dniach, dziś nabożeństwo za zmarłych z modlitwą różańcową odbędzie się w kościele o g. 15.00.

3. W poniedziałek Dzień Zaduszny – wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Msze św. będą o g. 6.30, 9.00 i 18.00. O g. 15.00 koronka do Miłosierdzia Bożego za zmarłych, a o 17.15 różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach.

4. Codziennie od g. 17.00 wystawienie Najśw. Sakramentu, a o 17.15 różaniec z zaleckami za zmarłych. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5. Przypominamy, że w tym roku Penitencjaria Apostolska daje możliwość zyskania odpustu zupełnego za zmarłych przez cały listopad. Stąd zachęcamy do skorzystania z Sakramentu Pokuty. Spowiedź codziennie rano przed Mszą św., a po południu podczas różańca od 17.15.

6. Nowenna do Matki Bożej Raciborskiej w środę po różańcu.

7. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Msza św. z nabożeństwem o powołania i za powołanych w czwartek o g. 8.00. W piątek o 19.30 Msza św. młodzieżowa. Zaplanowane na I sobotę miesiąca odwiedziny chorych przekładamy na inny termin.

8. W przyszłą niedzielę o 13.30 Msza św. z udzielaniem Sakramentu Chrztu św. oraz w int. rocznych dzieci. Katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych, którzy będą chrzcić dzieci w listopadzie w sobotę o g. 19.00 w kościele.

9. Przy bocznych ołtarzach zostały wyłożone karteczki na listopadowe zalecki. Wypełnione kartki składamy w zakrystii. Bardzo prosimy, by nazwiska zmarłych pisać drukowanymi literami. Kolejność wyczytywania będzie według kolejności składania. Za składane przy tej okazji ofiary serdeczne „Bóg zapłać”.

10. Kancelaria parafialna czynna jest trybie telefonicznym i mailowym, jednak w pilnych sprawach, związanych z pogrzebem, można do kancelarii przyjść.

11. „Bóg zapłać” za złożoną kolektę na Seminarium Duchowne w Opolu i potrzeby Kurii Diecezjalnej. W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby naszej parafii, a po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz Kościoła w Republice Środkowoafrykańskiej w ramach Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Osoby, które uczestniczą we Mszy św. poprzez transmisję prosimy o ofiary na konto naszej parafii.

12. Polecamy czasopisma: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i List Parafialny. W zakrystii: kalendarze naszej diecezji i kalendarze misyjne.

13. Przypominamy, że we Mszy św. i nabożeństwach w naszym kościele może jednocześnie brać udział 88 osób. Osoby, które są w słabszej kondycji zdrowotnej prosimy o pozostanie w domu i udział we Mszy transmitowanej w mediach. Wszystkich obowiązują nas maseczki i prosimy o zachowanie porządku przy przyjmowaniu Komunii św. – przy ołtarzu chrztu Pana Jezusa udzielamy Komunii św. tylko do ust, w pozostałych miejscach tylko na rękę. W dni powszednie, zwłaszcza na porannej Mszy św. prosimy, by najpierw przystępowały osoby przyjmujące na rękę, a na końcu ci którzy przyjmują do ust. Zachęcamy do korzystania z automatu do dezynfekcji rąk usytuowanego przy ostatniej ławce.