Please update your Flash Player to view content.

1. Dziś II Niedziela Zwykła. W naszej parafii przypada 49 rocznica śmierci Ks. Proboszcza Alojzego Spyrki. O godz. 9.30 będzie Msza św. sprawowana w Jego intencji. O g. 17.15 zapraszamy na niedzielne nieszpory.

2. Od jutra rozpoczynamy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Zachęcamy do udziału we Mszy św. w ciągu tygodnia, podczas których będziemy się modlić o jedność Chrystusowego Kościoła.

3. W środę po Mszy św. wieczornej nowenna do MB Raciborskiej. Intencje do nowenny prosimy składać do skrzynki pod figurą NSPJ.

4. W czwartek przypada wspomnienie Św. Agnieszki – jest to zarazem Dzień Babci, a w piątek Dzień Dziadka. W dowód wdzięczności zapraszamy do wspólnej modlitwy za Babcie i Dziadków, którym zapewne wiele zawdzięczamy.

5. W piątek o 19.30 zapraszamy młodzież na Mszę św. młodzieżową.

6. Parafia NSPJ w Raciborzu zaprasza na modlitwę w duchu Taize w piątek o 19.30 oraz na Wieczór Uwielbienia w sobotę o 19.30, natomiast w sobotę 30 stycznia o 20.00 na czuwanie dla młodzieży.

7. Wczoraj zakończyliśmy tzw. Mszę św. kolędowe w int. Parafian z poszczególnych ulic. Bardzo dziękujemy tym, którzy byli w kościele i tym, którzy uczestniczyli za pośrednictwem transmisji. „Bóg zapłać” za złożone ofiary i te przelewane na konto naszej parafii.

8. W minionym tygodniu były prowadzone prace konserwatorskie czterech dzwonów naszego kościoła. Na podstawie oględzin stwierdzono zużycie dwóch silników, elektroniki sterującej dzwonami (20 lat) i serc dzwonów, które już były kiedyś spawane, ponieważ popękały. Mamy więc nowe serca, nowe silniki i elektronikę, która łagodniej wprowadza w ruch dzwony. Całkowity koszt tej wymiany to 9 000zł, dlatego za dwa tygodnie będzie kolekta specjalna na dzwony kościoła. Za zrozumienie materialnych potrzeb parafii dziękujemy.

9. Kolekta w przyszłą niedzielę zostanie przeznaczona na pokrycie bieżących rachunków parafii, natomiast po Mszach św. na prośbę Caritas Chorwacji i naszego Biskupa Opolskiego, odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych przez trzęsienie ziemi w Chorwacji.

10. Dziękujemy Panom, którzy ofiarnie pracowali przy wycince drzewa i przecince gałęzi drzew na placu kościelnym. „Bóg zapłać” za poświęcony czas i siły.

11. Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” oraz „Listu Parafialnego”. W zakrystii mamy świece – gromnice (10zł). Z kolei za ławkami pod stolikiem z prasą jest karton, do którego można składać zużyte gromnice i domowe świece.