Please update your Flash Player to view content.

1. Dzisiejsza III Niedziela Zwykła jest Niedzielą Słowa Bożego i zarazem Światowym Dniem Chorych na Trąd. O g. 17.15 zapraszamy na niedzielne nieszpory.

2. Jutro przypada Święto Nawrócenia Św. Pawła, Apostoła, które kończy Tydzień Ekumeniczny w Kościele.

3. W środę po Mszy św. wieczornej nowenna do MB Raciborskiej. Intencje do nowenny prosimy składać do skrzynki pod figurą NSPJ.

4. W piątek na godz. 19.30 zapraszamy młodzież na adorację, a w sobotę na godz. 20.00, do kościoła NSPJ w Raciborzu na miesięczne czuwanie młodych.

5. W sobotę od g. 8.00 będziemy odwiedzać chorych i starszych z posługą sakramentalną. Osoby spoza stałej listy prosimy zgłaszać w zakrystii bądź telefonicznie.

6. Dzieci I komunijne i ich rodziców zapraszamy na Mszę św. w sobotę o g. 11.00, podczas której dzieci otrzymają poświęconą świecę. Przypominamy, że świeca powinna być z Chrztu albo nowa zakupiona przez rodziców.

7. Również w sobotę odbędzie się katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych, którzy będą chrzcić dzieci w lutym. Początek spotkania o g. 19.00 w kościele.

8. Zapisanych na pielgrzymkę do Ziemi Św. informujemy, że ze względu na epidemię jej termin zostaje ponownie przesunięty na listopad. Jeśli będą możliwości pojechania to pielgrzymka odbędzie się w dn. 06 – 13 listopada 2021r. (sobota – sobota).

9. W przyszłą niedzielę mamy wolną intencję mszalną o g. 18.00. Zainteresowanych zapraszamy do zakrystii.

10. „Bóg zapłać” za złożoną ofiarę na pokrycie bieżących rachunków parafii. Dziś jeszcze odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych przez trzęsienie ziemi w Chorwacji. W przyszłą niedzielę kolekta specjalna zostanie przeznaczona na nowe serca naszych dzwonów, elektronikę i silniki napędzające dzwony.

11. Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” oraz „Listu Parafialnego”. W zakrystii mamy świece – gromnice (10zł). Z kolei za ławkami, pod stolikiem z prasą jest karton, do którego można składać zużyte gromnice i domowe świece.

12. Przypominamy, że ze względu na obostrzenia sanitarne, w naszym kościele można zajmować tylko miejsca oznaczone kolorową kartką. Tych miejsc jest 41. Obowiązują nas maseczki i dystans społeczny. Ewentualne konsekwencje za nie stosowanie się do powyższych zaleceń ponoszą sami zainteresowani.