Please update your Flash Player to view content.

1. Dziś I niedziela Wielkiego Postu. W naszej parafii rozpoczynamy rekolekcje. Witamy o. Romualda Kszuk z Józefowa k. Warszawy ze Wspólnoty Ojców Szensztackich, który będzie nam głosił nauki rekolekcyjne. Porządek spotkań podany jest w „Liście Parafialnym”, na stronie parafialnej i w gablocie. Nauki rekolekcyjne dla wszystkich będą podczas Eucharystii o 6.30, 9.00, 11.00 i 18.00 i 20.00, która zakończy się Apelem Jasnogórskim. Dzieci klas I-IV w poniedziałek o g. 16.30, dla klas V-VII we wtorek o g. 16.30. Klasy VIII i starszą młodzież zapraszamy w poniedziałek o 19.00. Nauka stanowa dla kobiet we wtorek o g. 19.00, a dla mężczyzn w środę o g. 19.00. Od poniedziałku będzie również Godzina Miłosierdzia o g. 15.00. Ze względu na obostrzenia sanitarne prosimy zajmować tylko wyznaczone miejsca. Przypominamy też, że każdą Mszę św. i nabożeństwo transmitujemy poprzez stronę parafialną. Prosimy też, by umożliwić w ten sposób uczestnictwo w rekolekcjach chorym i seniorom naszej parafii.

2. Dziś jeszcze nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o g. 17.00.

3. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne, za udział w których można zyskać pod zwykłymi warunkami odpust zupełny:
• Droga Krzyżowa dla dzieci – w czwartek o 17.30, a po niej Msza św. szkolna.
• Droga Krzyżowa dla dorosłych z zaleckami – w piątek o g. 17.00
• Droga Krzyżowa dla kandydatów do Bierzmowania (od kl. VII) i młodzieży – w piątek o g. 19.30

4. W tym tygodniu mamy wiele wolnych intencji mszalnych. Zainteresowanych zapraszamy do zakrystii.

5. Z racji przeżywanego w Kościele Roku Św. Józefa chcielibyśmy w naszej parafii założyć męską Różę Różańcową Św. Józefa. Zapraszamy więc Panów i Młodzieńców do wstąpienia do tej wspólnoty. Zapisy w zakrystii.

6. „Bóg zapłać” za złożoną kolektę specjalną na zakup opału i za ofiary przelewane na konto parafialne. W środę na zakończenie rekolekcji złożymy ofiarę o. Romualdowi na potrzeby Ruchu Szensztackiego. Podczas Gorzkich Żali będzie zbierana ofiara na kwiaty i dekoracje Grobu Pańskiego. W przyszłą Misyjną Niedzielę ad Gentes kolektę przeznaczymy na odbudowę zawalonego kościoła w Peru, gdzie misjonarzem jest ks. Dariusz Flak, kapłan naszej diecezji, a po Mszy św. będzie zbiórka do puszek na misyjne potrzeby Kościoła.

7. Zachęcamy do lektury czasopism: „Gość Niedzielny”, wielkopostne wydanie „Małego Gościa Niedzielnego” i „List Parafialny”. W zakrystii mamy książeczki „Droga do nieba” z dużym i małym drukiem.