Please update your Flash Player to view content.

1. Dziś w II niedzielę Wielkiego Postu przypada Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami, tzw. Niedziela Ad Gentes. O g. 17.00 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. W tym roku rozważania pasyjne będzie głosił ks. Franciszek Lehnert, proboszcz Modzurowa.

2. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek Msza św. z nabożeństwem za powołanych i o nowe powołania w Kościele o g. 8.00. W piątek o 6.30 Msza św. w int. czcicieli NSPJ, a wieczorem Msza św. zbiorowa do Miłosierdzia Bożego, o 19.30 Msza św. dla kandydatów do bierzmowania (od kl. VII) i dla młodzieży. W sobotę o 5.50 różaniec wynagradzający, o 6.30 Msza św., a po niej Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Z racji nowego miesiąca zapraszamy do spowiedzi. Dodatkowa okazja w piątek od godz. 17.00 do 18.00.

3. Od najbliższego piątku wprowadzamy dodatkowe nabożeństwo Drogi Krzyżowej z zaleckami, które będziemy odprawiać o g. 9.00. Na tą poranną Drogę Krzyżową zapraszamy przede wszystkim seniorów i osoby niepracujące w tym czasie. W piątki po porannej Mszy św. będzie adoracja Najśw. Sakramentu, którą zakończymy koronką do Miłosierdzia Bożego o 8.45.

4. Parafialny Zespół Caritas zachęca do złożenia jałmużny wielkopostnej w postaci środków czystości i produktów żywnościowych z dłuższą datą ważności. Dary dla uboższych z naszej parafii, którym Caritas pomaga, prosimy składać do specjalnie oznaczonego pudła obok chrzcielnicy.

5. Również w tym tygodniu mamy wolne intencje mszalne. Zainteresowanych zapraszamy do zakrystii.

6. Ponawiamy prośbę, że z racji przeżywanego w Kościele Roku Św. Józefa chcielibyśmy w naszej parafii założyć męską Różę Różańcową Św. Józefa. Zapraszamy więc Panów i Młodzieńców do wstąpienia do tej wspólnoty. Zapisy w zakrystii. Od jutra przez cały marzec z woli Ks. Biskupa będziemy odmawiać po Mszy św. modlitwę do Św. Józefa, a w poniedziałki po wieczornej Mszy św. będzie nowenna.

7. Rodziców dzieci I komunijnych zapraszamy na spotkanie w środę po Mszy św. wieczornej do kościoła.

8. „Bóg zapłać” za złożoną kolektę przeznaczoną na odbudowę zawalonego kościoła w Peru, gdzie misjonarzem jest ks. Dariusz Flak, kapłan naszej diecezji. Dziś jeszcze po Mszy św. będzie zbiórka do puszek na misyjne potrzeby Kościoła. Dziękujemy też za ofiary składane podczas Gorzkich Żali na kwiaty i dekoracje Grobu Pańskiego. W przyszłą kolekta na Seminarium Duchowne w Opolu i Kurię Diecezjalną.

9. Zachęcamy do lektury czasopism: „Gość Niedzielny”, wielkopostne wydanie „Małego Gościa Niedzielnego” i „List Parafialny”. Dzieci zachęcamy do zabrania skarbonki Caritas „Dar juniora dla seniora”, w której będą zbierać ofiary dla osób starszych, będących w trudnej sytuacji życiowej. W zakrystii mamy książeczki „Droga do nieba” z dużym i małym drukiem.