Please update your Flash Player to view content.

1. Dziś VI niedziela zwykła – ostatnia przed Wielkim Postem.
2. Dziś również przypada wspomnienie NMP z Lourdes i zarazem Światowy Dzień Chorego. Wszystkich seniorów naszej parafii oraz chorych, których można do kościoła przywieźć zapraszamy na specjalne nabożeństwo z udzielaniem sakramentu chorych i błogosławieństwem lourdzkim o g. 16.00. Prosimy krewnych i sąsiadów o przywiezienie chorych i starszych do kościoła. Po nabożeństwie nasz Parafialny Zespół Caritas organizuje poczęstunek dla chorych i starszych w salce kominkowej. W kościele, bezpośrednio po tym nabożeństwie, rozpoczniemy tzw. Czterdziestogodzinne nabożeństwo przed Wielkim Postem. Adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 18.00.

3. W poniedziałek i we wtorek adoracja będzie kontynuowana po Mszy św. o godz. 9.00 i będzie trwać do wieczornej Eucharystii. Zachęcamy grupy parafialne oraz mieszkańców poszczególnych ulic naszej parafii do włączenia się w tę modlitwę. Porządek adoracji podany jest w gablotce, na parafialnej stronie oraz w Liście Parafialnym.
4. W poniedziałek od 17.00 zapraszamy Ruch MAITRI na adorację,a po wieczornej Mszy św. na spotkanie.
5. Od dzisiaj w naszej ojczyźnie rozpoczyna się 51 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jest to szczególny czas modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach. Jest to również czas wynagradzania Bogu za grzechy pijaństwa. Zachęcamy do podjęcia wielkopostnej trzeźwości w int. tych, którzy przez alkohol są zniewoleni oraz w int. ich rodzin.
6. W środę rozpoczynamy Wielki Post. Będziemy pamiętać, że to czas naszego nawracania się i rozważania Męki Chrystusa, stąd każdy katolik powinien w tym okresie podjąć uczynki pokutne i powstrzymać się od udziału w zabawach tanecznych. W Środę Popielcową Msze św. będą sprawowane: 6.30, 9.00, 15.30, 16.45 (dla dzieci) i o g. 18.00. Tego dnia obowiązuje nas post ścisły (ilościowy i jakościowy) oraz abstynencja od napojów alkoholowych.
7. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne, za udział w których można zyskać pod zwykłymi warunkami odpust zupełny:
• Droga Krzyżowa dla dzieci – w czwartek o 16.45
• Droga Krzyżowa dla dorosłych z zaleckami – w piątek o g. 17.00
• Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – w niedzielę o g. 17.00
8. W piątek o g. 18.35 w kościele odbędzie się kolejne spotkanie dla rodziców dzieci I komunijnych.
9. W sobotę zapraszamy na spotkania: kandydatów g. 9.00, ministrantów g. 9.30 i lektorów g. 10.15. Spotkanie scholki dziecięcej o g. 11.00.
10. W sobotę w klasztorze Annuntiata odbędzie się kolejne czuwanie dla młodzieży. Rozpoczęcie o g. 19.30. Serdecznie zapraszamy naszych młodych.
11. W przyszłą niedzielę w naszej parafii rozpoczną się 4-dniowe rekolekcje wielkopostne. Bardzo prosimy, by zarezerwować sobie czas na rekolekcyjne spotkania. Zmiana: Msza św. z 13.30 na 13.45.
12. Duszpasterstwo rodzin naszego dekanatu zaprasza na kolejne „Spotkanie Rodzinne” w przyszłą niedzielę o g. 16.00 w klasztorze Annuntiata.
13. Parafialny Zespół Caritas informuje, że od lutego dyżury będą się odbywać w ostatni piątek miesiąca w g. 17.00 – 17.45, zaś spotkania „przy herbatce” dla osób starszych, samotnych też w piątki 15.00 – 17.45 w domu katechetycznym.
14. „Bóg zapłać” za złożoną dziś ofiarę na opłacenie bieżących rachunków naszej parafii. W Środę Popielcową złożymy wielkopostną jałmużnę, a w przyszłą niedzielę kolekta specjalna na wyposażenie sali audiowizualnej w domu katechetycznym.
15. Bardzo dziękujemy Panom, którzy wczoraj pracowali przy wywózce liści z placu kościelnego. „Bóg zapłać” za poświęcony czas i siły.
16. Polecamy czasopisma: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i List Parafialny. W zakrystii czasopisma: Różaniec, Miłujcie się i Anioł Sróż. Zapraszamy również do naszej biblioteki LOGOS: w niedziele 9.00 – 9.30 i w czwartki 17.00 – 18.00.
17. Zapowiedzi przedślubne:
• Anna Czech z Raciborza – Jacek Pytlik z Raciborza (III)