Please update your Flash Player to view content.

1. Dziś X niedziela zwykła. Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa o g. 17.15 – serdecznie zapraszamy.

2. Dziś jeszcze w naszym mieście odbędzie się MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY. Rozpoczęcie przy naszym kościele o g. 17.00, a zakończenie w kościele Św. Mikołaja. Zwieńczeniem marszu będzie Koncert Uwielbienia o g. 18.00 w kościele Św. Mikołaja. Serdecznie więc zapraszamy do udziału, by publicznie zamanifestować wdzięczność za życie, które jest darem Boga, a także dać radosne świadectwo o świętości każdej rodziny i każdego życia ludzkiego.

3. W środę przypada Dzień Fatimski. Od g. 17.00 będzie odmawiana modlitwa różańcowa (II i III część), będzie również okazja do spowiedzi św. O g. 18.00 uroczysta Msza św., a po niej IV część Różańca i procesja fatimska wokół murów naszego sanktuarium. Serdecznie zapraszamy do udziału.

4. Msza św. szkolna dla dzieci w czwartek o g. 16.45. Młodzież zapraszamy w piątek o 19.30 na nabożeństwo.

5. W sobotę o g. 8.00 będziemy gościć w naszym sanktuarium pielgrzymkę z Samborowic, a w niedzielę o 11.00 z Sudołu.

6. Nasze Siostry z Annuntiaty organizują – w czasie wakacji – rekolekcje dla dziewcząt. Informacje na ten temat są podane w gablocie oraz na stronie internetowej naszych Sióstr.

7. Rodziców dzieci I komunijnych informujemy, że w zakładzie fotograficznym przy ul. Ocickiej są już do nabycia zdjęcia i film z naszej uroczystości I komunijnej. Prosimy o odebranie zdjęć i filmu.

8. Parafia Św. Mikołaja organizuje we wrześniu 4 – dniową pielgrzymkę do Wilna. Szczegóły na plakacie w gablocie.

9. W sobotę odbędą się spotkania: wspólne dla wszystkich ministrantów o g. 10.00, a spotkanie scholki dziecięcej w sobotę o g. 11.00 w domu katechetycznym.

10. „Bóg zapłać” za złożoną kolektę przeznaczoną na pokrycie bieżących rachunków naszej parafii. W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby remontowe, a po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz Wydziału Teologicznego w Opolu.
11. Polecamy czasopisma: Gość Niedzielny, kolejne wydanie Małego Gościa Niedzielnego i List Parafialny. W zakrystii: Różaniec i Anioł Sróż. Mamy również książeczki Droga do nieba z dużym i małym drukiem. Zachęcamy również do korzystania z naszej biblioteki LOGOS.

12. Zapowiedzi przedślubne:
• Klaudia Marklowska z Raciborza – Piotr Kużela z Jastrzębia (III)
• Sylwia Parzych z Raciborza – Patryk Siekierzycki z Raciborza (III)
• Patrycja Piasecka z Raciborza Mateusz Nowak z Raciborza (III)
• Anna Cieślak z Bojanowa – Tomasz Szklarz z Bojanowa (III)