Please update your Flash Player to view content.

Dziś VIII Niedziela Zwykła – ostatnia przed Wielkim Postem. Dziś o g. 14.30 – bezpośrednio po Mszy św. – rozpoczniemy tzw. Czterdziestogodzinne nabożeństwo przed Wielkim Postem. Adoracja Najśw. Sakramentu będzie do godz. 18.00.

2. W poniedziałek i we wtorek adoracja będzie kontynuowana po Mszy św. o godz. 9.00 i będzie trwać do wieczornej Eucharystii. Zachęcamy grupy parafialne oraz mieszkańców poszczególnych ulic naszej parafii do włączenia się w tę modlitwę. Porządek adoracji podany jest w gablotce, na parafialnej stronie oraz w Liście Parafialnym.

3. Od dzisiaj w naszej ojczyźnie rozpoczyna się 52 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jest to szczególna okazja do modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach, a zarazem czas wynagradzania Bogu za grzechy pijaństwa. Zachęcamy do podjęcia wielkopostnej trzeźwości w int. tych, którzy przez alkohol są zniewoleni oraz w int. ich rodzin.

4. W środę rozpoczynamy Wielki Post. Będziemy pamiętać, że to czas naszego nawracania się i rozważania Męki Chrystusa, stąd każdy katolik powinien w tym okresie podjąć uczynki pokutne i powstrzymać się od udziału w zabawach tanecznych. W Środę Popielcową Msze św. będą sprawowane: 6.30, 9.00, 15.30, 16.45 (dla dzieci) i o g. 18.00. Tego dnia obowiązuje nas post ścisły (ilościowy i jakościowy) oraz abstynencja od napojów alkoholowych.

5. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne, za udział w których można zyskać pod zwykłymi warunkami odpust zupełny:
• Droga Krzyżowa dla dzieci – w czwartek o 16.45
• Droga Krzyżowa dla dorosłych z zaleckami – w piątek o g. 17.00
• Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – w niedzielę o g. 17.00

6. W sobotę zapraszamy na spotkania: kandydatów g. 9.00, ministrantów g. 9.30 i lektorów g. 10.15. Spotkanie scholki dziecięcej o g. 11.00.

7. W sobotę w klasztorze Annuntiata odbędzie się kolejne czuwanie dla młodzieży. Rozpoczęcie o godz. 20.00. Serdecznie zapraszamy naszych młodych.

8. W przyszłą niedzielę w naszej parafii rozpoczną się 4-dniowe rekolekcje wielkopostne. Bardzo prosimy, by zarezerwować sobie czas na rekolekcyjne spotkania. Msza św. z 13.30 będzie o 13.45.

9. W przyszłą niedzielę o 13.45 Msza św. z udzielaniem Sakramentu Chrztu Św. Katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych w sobotę o g. 19.00 w kościele.

10. Grupę Misyjną oraz i wszystkich, którym sprawy misji leżą na sercu zapraszamy do klasztoru Annuntiata na spotkanie misyjne, które odbędzie się w sobotę od 10.00 – 13.00.

11. W tym tygodniu mamy wolne intencje mszalne. Zainteresowanych prosimy o podejście do zakrystii.

12. „Bóg zapłać” za złożoną dziś kolektę na Seminarium Duchowne w Opolu i Kurię Diecezjalną. W Środę Popielcową złożymy wielkopostną jałmużnę, a w przyszłą niedzielę kolekta potrzeby naszej parafii.

13. Zachęcamy do lektury katolickich czasopism: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i List Parafialny. W zakrystii: Różaniec, Anioł Stróż i Miłujcie się. Są również książeczki „Droga do nieba” z dużym drukiem 35zł i z małym 30zł. Zapraszamy do korzystania z parafialnej biblioteki LOGOS.