Please update your Flash Player to view content.

1. Dziś w II niedzielę Wielkiego Postu przypada Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami, tzw. Niedziela Ad Gentes. O g. 17.00 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. W tym roku rozważania pasyjne będzie nam głosił o. Makary, franciszkanin z Płoni.
2. W klasztorze Annuntiata dziś Dzień skupienia dla kobiet. Rozpoczęcie o g. 9.00.

3. We wtorek Uroczystość Św. Józefa. Msza św. w int. mężów i ojców naszej parafii o g. 9.00, a w int. Róży Różańcowej Św. Józefa o g. 18.00. Serdecznie zapraszamy.
4. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne, za udział w których można zyskać pod zwykłymi warunkami odpust zupełny:
• Droga Krzyżowa dla dzieci – w czwartek o 16.45
• Droga Krzyżowa dla dorosłych z zaleckami – w piątek o g. 17.00
• Droga Krzyżowa dla młodzieży – w piątek o g. 19.30
5. W tym tygodniu odbędą się katechezy dla kandydatów do Bierzmowania z grupy I: w poniedziałek kl. III gimnazjum, we wtorek kl. VI, w środę kl. VIII, a w czwartek kl. VII. Na spotkanie kandydaci przynoszą dzienniczki z potwierdzoną miesięczną spowiedzią. Katecheza dla grupy II będzie w następnym tygodniu.
6. Caritas naszej diecezji zachęca dzieci i nie tylko, by wielkopostną jałmużną wesprzeć Centrum Rehabilitacji dla Dzieci w Opolu. Placówka, której grozi zamknięcie, co roku usprawnia ponad tysiąc dzieci z deficytami rozwojowymi. Specjalne skarbonki Caritas są w zakrystii (1zł). Tydzień po Wielkanocy – w Niedzielę Miłosierdzia – przyniesiemy te ofiary w skarbonkach do kościoła.
7. W sobotę zapraszamy na spotkania: ministrantów o g. 9.00, lektorów g. 9.45 i kandydatów g. 10.30. Spotkanie scholki dziecięcej o g.11.00.
8. Osoby zapisane na pielgrzymkę w Bieszczady i na Podkarpacie proszone są o wpłatę ostatniej raty tj. 350zł.
9. „Bóg zapłać” za złożoną dziś kolektę specjalną na docieplenie plebanii. Dziś jeszcze po Mszy św. z racji Niedzieli ad Gentes, będzie zbiórka do puszek na misyjne potrzeby Kościoła. Dziękujemy również za składane podczas Gorzkich Żali ofiary na kwiaty i dekoracje Grobu Pańskiego. W przyszłą niedzielę kolekta na remonty obiektów diecezjalnych i konserwację zabytków.
10. Parafialny Zespół Caritas zachęca do złożenia jałmużny wielkopostnej w postaci środków czystości i produktów żywnościowych z dłuższą datą ważności. Dary dla osób z naszej parafii, którym Caritas pomaga, prosimy składać do specjalnie oznaczonego pudła obok chrzcielnicy.
11. Dal najbardziej wytrwałych i zahartowanych mamy propozycję udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. W tym roku wyruszy z kościoła NSPJ na Górę Św. Anny. Rozpoczęcie 05 kwietnia o g. 18.00.
12. W przyszłą niedzielę Raciborski Wieczór Uwielbienia w kościele NSPJ o g. 19.30.
13. Zachęcamy do lektury katolickich czasopism: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i List Parafialny. W zakrystii: Różaniec, Anioł Stróż i Miłujcie się oraz „Droga do nieba” z małym i dużym drukiem. Parafialna biblioteka będzie zamknięta do odwołania.