Please update your Flash Player to view content.

1. Dziś V Niedziela Wielkanocna. W naszej parafii obchodzimy uroczystość I Komunii św. Nabożeństwo majowe z udziałem dzieci i ich rodzin o g. 16.00. Przez najbliższy tydzień zapraszamy dzieci wraz z rodziną do udziału w majówce i wieczornej Mszy św.

2. W poniedziałek o 18.40 zapraszamy dorosłych do udziału w katechezie nt. „Eucharystia najdoskonalszą modlitwą Kościoła”. Spotkanie odbędzie się w domu katechetycznym.

3. W czwartek Msza św. szkolna dla dzieci o g. 16.45. Przed Mszą św. okazja do spowiedzi.

4. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić rocznicę I Komunii św. Msza św. w int. dzieci i ich rodzin będzie sprawowana o g. 11.00. Próba przed uroczystością w czwartek o 18.40, a spowiedź dla dzieci w czwartek od g. 16.00 i w sobotę od g. 16.00.

5. W przyszłą niedzielę zapraszamy Parafian, zwłaszcza dzieci wraz z rodzicami na rowerową pielgrzymkę do Gródczanek k. Pietrowic Wlk. O g. 16.00 przy kościele Św. Krzyża będzie nabożeństwo majowe, a po majówce ognisko z pieczeniem kiełbasy. Wyjeżdżamy indywidualnie, również prowiant we własnym zakresie.

6. W niedzielę przypada Dzień Matki. Nabożeństwo majowe z Apelem Jasnogórskim w int. żyjących i zmarłych matek będzie tym razem o g. 20.00. Prosimy, by przynieść ze sobą jeden kwiatek, który złożymy Matce Bożej idąc wokół ołtarza. W tym dniu przypada również 7 rocz. święceń kapłańskich ks. Artura. Msza św. w int. ks. Artura o g. 9.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

7. Informujemy, że tegoroczna XXXVI Piesza Pielgrzymka na Jasna Górę odbędzie się w dn. 12 – 17 sierpnia. Zachęcamy, zwłaszcza młodych, by zarezerwować sobie czas i wziąć udział w pielgrzymce.

8. Wyjeżdżających na pielgrzymkę na Litwę w lipcu br. informujemy, że we wtorek 28 maja o g. 18.40 w domu katechetycznym (IIp.) odbędzie się spotkanie przedpielgrzymkowe. Podczas spotkania należy uiścić pozostałą kwotę - 600zł.

9. W sobotę o stałych porach odbędą się spotkania dla LSO i scholki dziecięcej.

10. Ponawiamy informację, że w tym roku będzie zmieniona trasa procesji Bożego Ciała. I ołtarz przy Żorskiej 33, II ołtarz na placu przy przedszkolu na ul. Mysłowickiej, III ołtarz przy krzyżu obok kwiaciarni i IV przy ołtarzu polowym na placu kościelnym. Bardzo prosimy o zaangażowanie, pomoc w dekorowaniu oraz o kwiaty. Na dekoracje ołtarzy będzie dzisiaj i w przyszłą niedzielę kwesta do puszek.

11. „Bóg zapłać” za złożoną dziś kolektę specjalną przeznaczoną na docieplenie plebanii i zakup nowego kotła. W przyszłą niedzielę złożymy jałmużnę postną z całego roku.

12. Ponawiamy informację, że 25 i 26 maja w kinie „Bałtyk” będzie projekcja filmu „Miłość i Miłosierdzie”. To niezwykła opowieść o św. Siostrze Faustynie i o objawieniach Pana Jezusa Miłosiernego. Seans o g. 13.25.

13. Polecamy czasopisma: Gość Niedzielny, kolejne wydanie Małego Gościa Niedzielnego i List Parafialny. W zakrystii: Różaniec i Anioł Stróż oraz „Drogi do nieba” z dużym i małym drukiem. Nasza biblioteka czynna: niedziela 9.00 – 9.30; czwartek 17.00 – 18.00.