Please update your Flash Player to view content.

1. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Św. O g. 17.15 nabożeństwo do Ducha Św. z litanią do Najśw. Serca Pana Jezusa. O g. 19.00 spotkanie Rady Parafialnej w salce kominkowej.
2. W poniedziałek przypada II Święto Zesłania Ducha Św. – NMP Matki Kościoła – dodatkowa Msza św. o g. 9.00. Jest to zarazem Diecezjalny Dzień Modlitw Rolników o Boże błog. w pracy. Ks. Biskup zaprasza rolników na Mszę św. do kościoła Św. Krzyża w Gródczankach o g. 15.00.

3. W czwartek przypada Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana i zarazem Dzień Fatimski. Zapraszamy do udziału w wieczornym nabożeństwie: od g. 17.00 III i IV część różańca i okazja do spowiedzi, o 18.00 uroczysta Msza św. ku czci MB Fatimskiej, po niej II część różańca w językach i na zakończenie procesja fatimska wokół murów naszego sanktuarium. Nie będzie tym razem Mszy św. szkolnej. Młodych zapraszamy w piątek do pomocy przy farbowaniu trocin na Boże Ciało.
4. W tym tygodniu odbędą się ostatnie przed wakacjami katechezy dla kandydatów do Bierzmowania. Spotkania odbędą się w domu katechetycznym o g. 18.40 i będą wspólne dla grupy I i II. W poniedziałek – kl. VII, we wtorek – kl. VI, a w środę – kl. VIII.
5. W sobotę i niedzielę na Jasnej Górze odbędzie się 38. Pielgrzymka w intencji trzeźwości Narodu pod hasłem: «Młodzi - Trzeźwi - Wolni». Rozpoczęcie w sobotę o godz. 17.00.
6. W przyszłą niedzielę w naszym sanktuarium będziemy gościć pielgrzymkę z Ostroga – o g. 9.30 i pielgrzymkę ze Sudołu – o g. 11.00 (nie będzie Mszy św. dla dzieci).
7. Centrum Duszpasterstwa Młodzieży w Opolu zaprasza studentów i uczniów szkół średnich na Ławkę Festiwal, która odbędzie się od 3 do 7 lipca w Opolu-Winowie. W programie festiwalu: koncerty, warsztaty, konferencje, spotkania z gośćmi. Szczegółowe informacje oraz zapisy na stronie www.botafe.pl.
8. Nasze Siostry z Annuntiaty organizują – w czasie wakacji – rekolekcje dla dziewcząt od 16 roku życia w Zakopanem (28.07-02.08) oraz Nysie (20.08-23.08) Informacje na ten temat są podane w gablocie oraz na stronie parafialnej. Zapisy u s. Gabrieli.
9. Rodziców dzieci I komunijnych informujemy, że w zakładzie fotograficznym przy ul. Ocickiej są już do nabycia zdjęcia z naszej uroczystości I komunijnej. Prosimy o odebranie zdjęć.
10. „Bóg zapłać” za złożoną dziś kolektę przeznaczoną na opłacenie bieżących rachunków parafii. W przyszłą niedzielę kolekta na specjalna na docieplenie plebanii i nowy kocioł, a po Mszy św. zbiórka do puszek na Wydział Teologiczny w Opolu.
11. Polecamy czasopisma: Gość Niedzielny, kolejne wydanie Małego Gościa Niedzielnego i List Parafialny. W zakrystii: Różaniec i Anioł Stróż oraz „Drogi do nieba” z dużym i małym drukiem. Nasza biblioteka czynna: niedziela 9.00 – 9.30; czwartek 17.00 – 18.00.
12. Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „Stop pedofilii”, w ramach którego Fundacja Pro – Prawo do Życia aktywnie przeciwdziała deprawacji dzieci i młodzieży w naszym społeczeństwie, zachęca do poparcia projektu ustawy. Chętnych, którzy by chcieli wyrazić takie poparcie zapraszamy do zakrystii (potrzebny jest nr PESEL).