Please update your Flash Player to view content.

1. Dziś Uroczystość Najśw. Trójcy. O g. 9.30 będziemy gościć pielgrzymkę z Ostroga , a o 11.00 pielgrzymkę z Sudołu. Po południu o 17.15 zapraszamy na nabożeństwo do Najśw. Serca PJ.
2. W środę dzieci i młodzież kończą rok szkolny i katechetyczny. Zapraszamy więc dzieci, młodzież, nauczycieli i rodziców na Mszę św. dziękczynną o g. 7.45.

3. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała i Krwi Chrystusa. Główna Msza św., po której pójdziemy w eucharystycznej procesji, będzie o g. 9.00 przy ołtarzu polowym (dzieci I komunijne przychodzą w swoich strojach). Pozostałe Msze św. o g. 6.30, 8.00, ok. g. 11.45 (bezpośrednio po procesji) i wieczorem o g. 18.00.
4. Bardzo prosimy o kwiaty i pomoc w przygotowaniu ołtarzy. Okna naszych mieszkań na trasie procesji przyozdobimy obrazami, symbolami religijnymi i flagami. Przypominamy, że w tym roku pójdziemy ulicami: Żorską (w kierunku garaży), następnie Żorską wzdłuż bloku 38 – 56, potem obok przedszkola, następnie ul. Mysłowicką, Pszczyńską i Żorską koło szkoły. Zakończymy procesję przy ołtarzu polowym. Po uroczystości Bożego Ciała zapraszamy na wieczorne Msze św. połączone z eucharystycznymi procesjami wokół kościoła. Z racji Bożego Ciała i rozpoczynających się wakacji zachęcamy do skorzystania z Sakramentu Pokuty. Dodatkowa okazja do spowiedzi we wtorek i w środę od g. 17.00.
5. W Boże Ciało Ks. Biskup zaprasza do Opola na Koncert Uwielbienia. Rozpoczęcie o g. 19.00.
6. Podczas posiedzenia Rady Parafialnej w ubiegłą niedzielę została podjęta m. in. dyskusja nt. udziału dzieci w czwartkowej Mszy św. szkolnej, która właściwie stała się Mszą św. dla dzieci I komunijnych do niej zobligowanych (po I Komunii przychodzi kilkanaścioro dzieci). W związku z tym od nowego roku kalendarzowego będziemy chcieli przesunąć Mszę szkolną na g. 18.00, by umożliwić udział dzieciom mającym inne zajęcia pozaszkolne. Natomiast Msza św. w I czwartek miesiąca z adoracją i modlitwą o powołania będzie o g. 8.00. Były również propozycje, by poranna Msza św. była sprawowana później – może nawet o g. 8.00. Spróbujemy więc na wakacjach 2020 i zobaczymy czy będzie lepsza frekwencja.
7. Rodziców dzieci I komunijnych informujemy, że w zakładzie fotograficznym przy ul. Ocickiej są już do nabycia zdjęcia z naszej uroczystości I komunijnej. Prosimy o odebranie zdjęć.
8. „Bóg zapłać” za złożoną dziś kolektę specjalną na docieplenie plebanii i nowy kocioł. Dziś jeszcze po Mszy św. zbiórka do puszek na Wydział Teologiczny w Opolu. W przyszłą niedzielę i w uroczystość Bożego Ciała kolekta na potrzeby naszej parafii.
9. W związku z zainteresowaniem niektórych, dlaczego tyle zbieramy na docieplenie plebanii i kocioł, informujemy, że koszt docieplenia i tynkowania ścian oraz okien dachowych i stropu ostatniej kondygnacji wg kosztorysu wyniesie ok. 90 000zł, natomiast kocioł gazowy z instalacją ok. 20 000zł. Rozpoczęcie prac przewidziano na początek września. Przed tym jeszcze chcemy wykonać nowe schody na plebanię i do domu katechetycznego, które będą kosztować 11 400zł. Z Urzędu Miasta otrzymamy dotację, ale dopiero po zakończeniu tych inwestycji. Za zrozumienie tych potrzeb i ofiarność serdecznie dziękujemy.
10. Polecamy czasopisma: Gość Niedzielny, kolejne wydanie Małego Gościa Niedzielnego (z gumową bransoletką) i List Parafialny. W zakrystii: Różaniec i Anioł Stróż oraz „Drogi do nieba” z dużym i małym drukiem.