Please update your Flash Player to view content.

Krąg Biblijny

Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image 'images/Obrazy/2014/DSCN1699.jpg'
There was a problem loading image 'images/Obrazy/2014/DSCN1699.jpg'

W czwartek, 18 grudnia, po wieczornej Mszy św., w kawiarni MIMO odbyło się spotkanie opłatkowe Kręgu Biblijnego. Uczestniczyły w nim 23 osoby. Gośćmi honorowymi byli ks. proboszcz Henryk, ks. Jacek i ks. Marek. Nie zabrakło również moderatorów grupy biblijnej – s. Felicyty i o. Jana. Spotkanie rozpoczęło się od zaśpiewania kilku pieśni adwentowych, po czym złożyliśmy o. Janowi serdeczne życzenia urodzinowo-imieninowe. Nasz solenizant urodził się tuż przed Chrystusem, bo 24 grudnia, a swoje imieniny obchodzi 3 dni później, czyli 27 grudnia. Zaśpiewaliśmy mu pieśń „Niech Pan Ci błogosławi”, a także zabawną piosenkę o komarze. O. Jan, ubrany w misyjną stułę z Peru, zaśpiewał Martyrologium Rzymskie opisujące tło historyczne narodzenia Jezusa. Prolog Ewangelii św. Jana – o wcieleniu Słowa Bożego w Jezusie Chrystusie – przeczytał nasz szafarz Józef. Potem nastąpił czas składania sobie życzeń i dzielenia się opłatkiem. 

Zdjęcia ze spotkania

Czytaj więcej...

W czwartek, 11 września, Krąg Biblijny przy naszej parafii obchodził 11. rocznicę założenia. Obchody rozpoczęły się w kościele Matki Bożej o godz. 18 Mszą św., którą celebrowali ks. proboszcz Henryk i ks. Marek. Na wstępie ks. proboszcz wyraził swoje zadowolenie z istnienia przy naszej parafii wspólnoty pragnącej pochylać się nad treścią Pisma Świętego. Szczególne podziękowania skierował do moderatorów grupy – s. Felicyty, u której przed jedenastoma laty zrodził się pomysł założenia Kręgu Biblijnego, i o. Janowi, który podpierając się bogatą literaturą i osobistą wiedzą, wyjaśnia zawiłości świętego tekstu. Życzył osobom przynależącym do tej grupy, by udało im się wprowadzić treść nauczania biblijnego do swojego życia. Zachęcał pozostałych wiernych do rozważenia możliwości przyłączenia się do tej wspólnoty.

Zdjęcia z rocznicy

Czytaj więcej...

Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image 'images/DSC_0235_800_x_600.jpg'
There was a problem loading image 'images/DSC_0235_800_x_600.jpg'

Dnia 15 lipca 2014 r. parafialna wspólnota Kręgu Biblijnego uczestniczyła w pielgrzymce do Centrum Jana Pawła II i Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w krakowskich Łagiewnikach, którą zorganizował ks. Marek. Moderatorka grupy s. Felicyta nie mogła pojechać, lecz przed planowanym wyjazdem przyszła pod kościół Matki Bożej, by pożegnać swych podopiecznych. Głównym punktem programu pielgrzymki było zwiedzanie Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się”, które zostało powołane z inicjatywy ks. kard. Stanisława Dziwisza w 2006 r., a jego budowa rozpoczęła się w 2008 r. na tzw. „Białych Morzach”, czyli poeksploatacyjnych terenach dawnych zakładów Solvay, gdzie w czasie II wojny światowej pracował Karol Wojtyła. Ten papieski ośrodek promuje wartości, jakimi żył i o których nauczał św. Jan Paweł II. Centrum ma pełnić funkcje wotum dziękczynnego narodu za pontyfikat wielkiego Rodaka.

Zdjęcia z pielgrzymki do Krakowa

Czytaj więcej...

Spotkanie Kręgu Biblijnego w czwartek, 12 czerwca, miało niecodzienny charakter. Obchodziliśmy jubileusz 60-lecia ślubów zakonnych s. Felicyty, jak również jej nadchodzące urodziny. Z tych okazji życzyliśmy jubilatce błogosławieństwa Bożego na dalsze lata posługi w Kościele, dużo zdrowia i wytrwałości w realizowaniu powołania oraz podziękowaliśmy za jej obecność wśród nas. Jeszcze inne dwie osoby świętowały tego dnia swoje urodziny, dzięki czemu mogliśmy skosztować pyszne ciasta i różne smakołyki. 

Galeria zdjęć ze spotkania

Czytaj więcej...

Na dzisiejsze spotkanie zawitała do nas Maria Jabłońska, związana z naszą grupą od początku jej założenia. Przedstawiła propozycję rekolekcji wakacyjnych organizowanych przez Ruch Rodzin Nazaretańskich w miejscowości Małe Ciche k. Zakopanego w terminie 12 – 17 lipca 2014 r. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy! W ten czwartkowy wieczór wspólnie z s. Felicytą i o. Janem rozważaliśmy fragment Ewangelii wg św. Jana (J 14,1-12), który będzie czytany podczas niedzielnej Mszy św. Jezus przekazuje w nim tę wielką tajemnicę wiary, że Ojciec jest w Synu i Syn jest w Ojcu. Jezus jest jedynym pośrednikiem w relacjach z Ojcem. Jest bramą, gdyż tylko przez Niego można dojść do Ojca. Wiara w Jezusa oznacza przyjęcie, że jest On w Ojcu. Poznając Chrystusa, poznajemy zarazem Jego Ojca. Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie. (J 14,6)